Proč neinvestovat pouze do zlata

09.02.2023

Proč je dobré uložit kapitál i do jiných instrumentů, než je právě zlato?  

Investice do zlata byla po staletí považována za jistý a bezpečný způsob uchování hodnoty a zhodnocení kapitálu. Avšak v současné době existuje mnoho důvodů, proč by investoři měli zvažovat rozšíření svých portfolií o investice do akcií a korporátních dluhopisů. Tyto aktiva totiž mohou přinést vyšší potenciál zhodnocení a pomoci rozložit riziko mezi různými typy investic.

  1. Diverzifikace: Investice do akcií a korporátních dluhopisů vám umožní rozložit své investice mezi různé sektory a odvětví ekonomiky, což může snížit riziko a pomoci udržet stabilní zhodnocení v průběhu času.

  2. Vyšší potenciál zhodnocení: Akcie a korporátní dluhopisy mohou přinést vyšší potenciál zhodnocení než zlato. Akcie mohou růst spolu s růstem ekonomiky a firemního zisku, zatímco korporátní dluhopisy mohou přinášet stabilní výnos prostřednictvím úrokových plateb.

  3. Možnost participace na růstu firem: Investice do akcií vám umožní účastnit se růstu a úspěchu firem, na které investujete. Tyto investice mohou být také lépe diverzifikovány prostřednictvím nákupu indexových fondů nebo ETF.

  4. Možnost využití finančního instrumentu: Investice do korporátních dluhopisů vám umožňují využít finančního instrumentu, který může přinášet stabilní výnos a současně umožňuje diverzifikaci vašeho portfolia.

V závěru lze říci, že investice pouze do zlata slouží pro uchování hodnoty, ale až díky rozšíření portfolólia můžete efektivně dosahovat svých vytyčených finančních cílů. 

© 2022 Lukáš Spáčil Finance | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!