Negativní zprávy = příležitost

18.12.2022

Každý, kdo alespoň koutkem oka sleduje svět burzy, nemohl si nevšimnout, že veškerá média a jiné informační kanály špiní, co se dá. Proč se to děje a jaké z toho plynou příležitosti? To se dozvíte v tomto článku.

Ekonomika v součastnosti

Ve světě to nyní z ekonomického pohledu není žádné terno. I když se najdou země, které nyní prosperují, tak převážná většina doplácí na covidové restrikce, omezení, manipulaci s cenou ropy, plynu a jiné. Už se to táhne nějaký ten pátek a ekonomika stále dostává facky ze všech stran. Inflace se v ČR pohybovala mezi mantinely 2% - 4% za rok. K dnešnímu dni je to číslo tak velké, že slepci přechází zrak. Nejeden z vás si již jistě položil otázku ,,směřujeme k recesi?"

Proč se to děje?

Nic nemůže růst do nebe, jsou potřeba korekční zastávky. Přesně kvůli tomu se teď nacházíme v situaci, kdy trhy padají. Zkrátka je potřeba vyčistit trh od nedočkavých a nedisciplinovaných investorů, kteří odevzdají své peníze těm lepším. Může se to zdát až moc kruté, ale takhle burza funguje, někdo musí ztratit, aby jiný mohl vydělat.

Na úplném vrcholu

Lidé jsou emočně založení. Pokud se jedná o peníze, jsou emočně založení 3x více. Před rokem si Karel  přečetl článek o investicích do Tesly, ale nedával tomu takovou váhu. O pár týdnu později znovu, nyní  již zpozorněl a začal o tom přemýšlet. Po dalším měsíci už i jeho kamarád vydělal několik tisíc na Tesle, tak Karel vzal všechny své úspory, prodal auto a poslal je na burzu. Však ona se prohne... Tohle je neustále se opakující scénář, kteří nezkušení investoři opakují. Právě když jsou média plná pozitivních zpráv, soused Karel už nakoupeno má a jeho žena prodala šperky po prababičce, aby si nakoupila akcie META, je čas prodávat.

Ze dna

Karel a jeho manželka jsou již z trhu pryč. Bohužel nevydrželi držet své investice od úplného vrcholu po úplné dno. V půlce je to zlomilo, prodali všechny své tutovky na instantní bohatství a na burzu do konce života zanevřeli. Média chrlí jednu negativní zprávu za druhou, velké fondy shortují co to dá a Karlova manželka povídá kamarádkám, jak moc velký podvod ten Bitcoin je. Tady ale už čekají znalci, kteří v levných cenách vycítí příležitost. Ceny jsou nízké, gambleři již v trhu nejsou. Je čas nakupovat?

Stoletá pravda

Trhy se chovají cyklicky. To znamená, že rostou, udělají korekci a rostou dále. Taková je historická pravda. Je velice zarážející, že i přesto lidé opakují stále ty stejné chyby a věří svým krátkodobým emočním výkyvům více, než stoleté historii. Právě kvůli tomu u mě naleznete osobní servis, kde Vám budu pomáhat i právě s těmito emočními stavy, už jsem je zažil nespočetkrát a vím, jak se k tomu postavit. 

© 2022 Lukáš Spáčil Finance | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!